X
Kontakt

Priebeh PrÁc

Náš príbeh sa začal písať v roku 2014, keď sme kúpili tento historický objekt, ktorý nam učaroval svojou atmosférou. Postupne krok za krokom sa snažíme zachovať čo najviac pôvodného a zároveň čo najviac otvoriť dom pre verejnosť. 

Nádvorie - 2016

Kaviareň - 2016

Apartmán - 2017

Sociálne zariadenia - bývalý kurník a kravín - 2018.

Najmladšia a zároveň staticky najhoršia časť objektu. Celú túto časť objektu sme museli dodatočne podkopať a urobiť základy. 

Oprava / výmena strechy nad hospodárskou budovou - 2018. Použili sme ručne dokresávané trámy, dubove kolíky namiesto klincov a tradičné tesárske spoje. Oprava bola financovaná vďaka podpore Ministerstva kultúry.

 

Oprava strechy stredného krídla - 2019. Krov bolo potrebné rozobrať, zhnité prvky nahradiť a opätovne poskladat. Oprava sa uskutočnila vďaka podpore Ministerstva kultúry.

 

Prestavba bývalej garáže a chlieva na priestor s klaisckou pecou na chlieb - 2018.

Záhrada - 2020.

Slúžila najskôr ako skladisko stavebného materiálu. Postupne sa nám ju podarilo prerobiť na miesto odpočinku pre Vás a ovečky Beni a Deni (už ste ich boli pozrieť?)

Reštaurátorská obnova uličnej fasády - 2020 (financované vďaka podpore Ministerstva kultúry).

 

Práce na hospodárskej budove - 2022.

Ak sa Vám páči, čo robíme, budeme radi, ak nás podporíte - či SI kúpite niečo v kaviarni, ubytujete sa, alebo prispejete DO KASIčky v Podbráni, alebo na účet nášho Občianskeho združenia.

Ďakujeme.